Nauka przez całe życie

Edukacja, to prawie 1/4 naszego życia. Uczymy się właściwie od urodzenia. Jednak formalna edukacja może trwać nawet 20 lat. Na tej stronie skupimy się na wielu jej aspektach. Dowiesz się dlaczego od początku życia warto dziecku mówić, że edukacja jest ważna. Postaramy się podpowiedzieć jak wytłumaczyć dziecku czym jest kariera i kiedy warto zacząć o niej myśleć. Wielu rodziców wychodzi z założenia że dziecko jest tylko dzieckiem i powinno się bawić. Warto jednak pamiętać o tym że mózg dziecka jest o wiele bardziej plastyczny i dużo łatwiej jest mu nauczyć się grać np. na skrzypcach czy fortepianie.

Nauka i zabawa

Rozwój technik nauczania pozwolił na zupełnie nowe podejście do edukacji. Obecnie wiele placówek stawia na naukę poprzez zabawę. Dziecko samo odkrywa istotne elementy i bardzo łatwo je zapamiętuje. Dzięki temu nauka liczenia, czytania czy języków obcych jest dla niego łatwiejsza i przede wszystkim atrakcyjna. Obecnie rodzice mogą także znaleźć oferty obozów wakacyjnych które korzystają z tego rozwiązania. Obozy detektywistyczne czy programistyczne dla najmłodszych, które mają na celu nauczyć dziecko praktycznych rzeczy a także zaszczepić w nim nutkę zainteresowania czymś innym niż granie na konsoli czy telefonie. Warto z uwagą przyjrzeć się tego typu ofertom.

Technologia wszystko zmieniła

Dziś dzieci szybciej poznają internet. Ma to swoje plusy i minusy. Niestety jak pokazują badania minusy przeważnie przeważają. Dzieci dzięki szerokiemu dostępowi do informacji szybciej zaczynają rozmawiać o seksie, a także dochodzi do znęcania się psychicznego w sieci. Dlatego rola rodzica we współczesnym świecie zmieniła się. Już nie tylko przekazujemy wiedzę i uczymy tego co dobre. Musimy także dbać o to co naszego dziecko robi w sieci. Internet to mroczne miejsce w którym dorośli się gubią warto o tym pamiętać kiedy pozostawiasz swoje dziecko bez nadzoru. Na naszej stronie postaramy się pomóc i doradzić w kwestiach rodzicielskich.